Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Витачівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04362734) був реорганізований і увійшов до складу Української громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Загальні відомості села

Село розташоване на високому правому березі Дніпра у лісостеповій природній зоні України. Південно-східна околиця знаходиться на горі Красуха висотою 189,3 м над рівнем моря. На південному сході від гори розташовані яри урочища Городище, яке виходить до Дніпра. На захід від Витачева розташовано заказник місцевого значення «Урочище Калинове», у балці якого знаходиться озеро Ріцца, або по-місцевому Стрількове.

Засноване               приблизно IV-V ст. н.е.
Перша згадка         957 рік
Колишня назва      Витичів (Уветичі)
Населення              828  
Площа                      315,5 га 
Поштовий індекс  08740
Телефонний код    +380 4572 

Історична довідка

Історія села Витачева заходить у далеке минуле. Витичів - літописна назва сучасного селища, яка використовувалася до середини XVI століття. Вперше згадується у творі «Про управління імперією» імператора Візантії Костянтина VII у 957 році. В окремих літописах фігурує назва Уветичі. Назва «Витачів» походить від нормандського словосполучення Вітахолм («Віта» — вогонь, «холм» — гора), що дослівно переводиться як «вогонь на горі». 

Період заснування

Вперше поселення згадується у творах імператора Візантії Костянтина Багрянородного в 957 році, говорити про 1060-літній вік села в жодному разі не можна, оскільки багаторічні археологічні та геолого-екологічні дослідження показали, що безперервно люди тут мешкають як мінімум з середини lV століття н. е., тобто з раннього середньовіччя. Витачів є постійним поселенням у середній течії Дніпра. Навколо Витачева збереглося кілька геоморфологічних об'єктів виключно антропогенного (рукотворного) походження. До них належать дві високі гори над Дніпром: Окіп та Красуха, які лежать в межах сучасного Витачева. 

У 1853 році у селі було побудовано дерев'яну Хрестовоздвиженську церкву.

В 1991 році під проводом Української Духовної Республіки на чолі з Олесем Бердником на горі Городище було споруджено дерев'яну каплицю, що була точною копією власноручного проекту Тараса Шевченка. Тоді ж було збудовано дерев'яний млин. 

День села Витачева гучно святкується в  останню суботу вересня або на свято Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня).


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *